Dramatikerforbundet er kunstnerorganisasjonen for norske dramatikere og manusforfattere.
Aktuelt
Se flere artikler →
Dramatikerforbundet støtter ikke sammenslåing av DNF og AMEK
Utredningen som foreligger viser kun til fordeler en sammenslåing vil ha for Høgskolen i Innlandet, men viser ingen åpenbare fordeler for Den norske filmskolen, bransjen eller samfunnet.

Søk Dramatikerforbundets stipend for 2024
Nå kan du søke om kunstnerstipend for neste år. Søknadsfristen er 17. oktober kl. 13:00 og gjelder både for Dramatikerforbundets stipend og Statens kunstnerstipend.

Pitchekonkurranse: Movies on War
Påmeldingen til Movies on Wars pitchekonkurranse 2023 er åpen!

Isbjørnens Forfattercamp
Er du profesjonell manusforfatter eller skrivende regissør og ønsker du å utvikle og forbedre skriveferdighetene dine gjennom et fellesskap med 15 kollegaer? Da bør du søke om få delta på Isbjørnens Forfattercamp!
Send avtalen til oss!
Det er viktig at medlemmer sender inn kopi av alle avtaler til oss! Dramatikerforbundet assisterer medlemmer med avtaleinngåelse og forhandler kollektive avtaler. Vi kan hjelpe deg med avtalegjennomgang og forhandlinger, ta kontakt med forbundsjuristen på [email protected]
Henvendelser behandles konfidensielt
Premierer
Se alle premierer →-
06.10.23
Kinoer i hele landetKinopremiere på Sulis 1907 av Christopher Grøndahl (manus) og Nils Gaup (regi).
-
13.10.23
Kinoer i hele landetKinopremiere på Ola - En helt vanlig uvanlig fyr av Ragnhild Nøst Bergem.
FORBUNDSSPALTEN — Juni FORBUNDSSPALTEN — JUNI
Se alle innlegg →
Nylig ble den lenge varslede kunstnermeldinga «Kunstnarkår» lansert.
Dramatikerstafetten
Se alle innlegg →Anna Gutto

Anna Gutto
- Også har jeg noe helt ferskt, og alt jeg kan si om det er at det takler flyktningeproblematikk - med musikk….en slags veldig uvanlig, moderne musikal kan du si.
12.04.2023 intervju av Redaksjonen